Допоможіть ! ♥ Визначте об'єм водню (н.у.), що виділяється при взаємодії метанолу з натрієм масою

92г.

Ответы на вопрос

Отвечает Шабина Олечка.
2CH₃OH+2Na=2CH₃ONa+H₂↑
n(Na)=92/23=4 моль
 \frac{4}{2} = \frac{x}{1}
x=n(H₂)=2 моль
V=n·Vm
V(H₂)=2·22,4=44,8 дм³
Ответ: 44,8 дм³