Натрій масою 2.3г помістили в етанол кількістю речовини 0.2 моль. Який обєм водню виділився?


Ответы на вопрос

Отвечает Потапов Стас.

2Na+2C2H5OH=2C2H5ONa+H2
n(Na)=m(Na)/M(Na)=2,3/23=0,1 моль  Натрий в недостатке 
n(H2)=n(Na)/2=0,1/2=0,05 моль
V(H2)=n(H2)*Vм=0,05*22,4=1,12 л