У результаті спалювання 22 г вуглеводню отримали 36 г водяної пари. Визначте формулу речовини.


Ответы на вопрос

Отвечает Хомуха Федя.

Рахуємо кількість речовини води
n = m / M = 36 / 18 = 2 моль
За формулою Гідрогену у воді вдвічі більше, тобто 2 * 2 = 4 моль
Рахуємо масу Гідрогену
m = n * M = 4 * 1 = 4 г
Весь цей Гідроген був у вуглеводні, тобто на Карбон залишається 22 - 4 = 18 г
Рахуємо кількість речовини Карбону
n = m / M = 18 / 12 = 1.5 моль
Робимо співвідношення
n(C) : n(H) = 1.5 : 4 = 3 : 8
Отже формула вуглеводню: C₃H₈ - пропан

Отвечает Кучеров Тимур.

......................................................