Масова частка сульфуру в кристалогідраті, основою якого є кальцій сульфат, становить 0,186 визначте

формулу кристалогідорату на основі відповідних розрахунків

Ответы на вопрос

Отвечает Пучков Тимофей.
Mr(CaSO₄·xH₂O) = (40 + 32 + 16 * 4) + (x * 18) = 136 + 18x
Скористаємось наступною формулою
w(S) = \dfrac{n(S) \cdot A_{r}(S)}{M_{r}(CaSO_{4} \cdot xH_{2}O)}
Підставимо значення
0.186 = \dfrac{1 \cdot 32}{136 + 18x}
Простий математичний обрахунок дає нам значення х = 2
Отже формула кристалогідрату - CaSO₄·2H₂O