Укажiть ряд оксидiв , де всi речовини взаэмодiють iз сульфатною кислотою, будьласка можна по

подробному ....

Ответы на вопрос

Отвечает Филимоненков Владислав.
BaO+H2SO4=BaSO4+H2O
Na2O+H2SO4=Na2SO4+H2O
CuO+H2SO4=CuSO4+H2OСульфур утворює два кислотні оксиди: оксид сульфуру (ІV) S02 і оксид сульфуру(VI) S03. Різний кількісний склад молекул (і різна їхня будова) зумовлюють відмінні властивості цих речовин.


Оксид сульфуру(IV) SO2(діоксид сульфуру, сірчистий газ) — це безбарвний важкий газ (у 2,2 раза важчий за повітря), з різким запахом, що викликає кашель. Негорючий. Дуже легко розчиняється у воді (в 1 л води при 20 °С Розчиняється 43 л S02). Поряд з «фізичним» розчиненням одночасно відбувається хімічна взаємодія невеликої частини молекул оксиду сульфуру(ІV) S02 з водою, внаслідок чого утворюється сульфітна кислота:

S02 + Н20 ⇔ H2S03


Сульфітна кислота H2S03 — дуже нетривка сполука. Існує тільки у водних розчинах. За спроб виділити її розкладається на оксид сульфуру(ІV) і воду. Легко поглинає з повітря кисень і повільно окиснюється у сульфатну кислоту:

2H2S03 + 02 = 2H2S04


Сульфітна кислота H2S03 двохосновна. Належить до кислот середньої сили. У водному розчині дисоціює ступіні часто, в основному за першим ступенем:

I ступінь H2SO3 ⇔H+ + HSO3-

гідросульфіт-іон

ІІ ступінь HSO3- ⇔H+ + SO2-3
сульфіт-іон


За другим ступенем дисоціація відбувається незначною мірою.

Як двохосновна сульфітна кислота H2SO3 може утворювати два ряди солей: а) середні солі — сульфіти і б) кислі солі — гідросульфіти (продукти неповного заміщення Гідрогену кислоти на метал).

NaOH + SO2 = NaHSO3

1 моль 1 моль гідросульфіт натрію

2NaOH + SO2 = Na2SO3 + H2O

2 моль 1моль сульфіт натрію


Це слід брати до уваги під час виконання дослідів та розвязування задач.

Усі сульфіти — нерозчинні солі, за винятком сульфітів лужних металів і амонію.


Добування
Оксид сульфуру (IV) добувають спалюванням сірки, a також як побічний продукт випалювання сульфідних руд кольорових металів, наприклад:

S + O2 = SO2↑

2Pb + 3O2 = 2PbO + 2SO2↑

У лабораторних умовах оксид сульфуру (IV) добувають дією кислот на сульфіти. При цьому замість нетривкої сульфітної кислоти виділяється оксид сульфуру(IV):

Na2S03 + H2S04 = Na2S04 + H2S03 ↓ ↓ H2O SO2↑


Застосування

Найважливіша галузь застосування оксиду сульфуру (IV) S02 — це виробництво сульфатної кислоти H2S04. Його використовують також у виробництві сульфітів і гідросульфітів. Сірчистий газ S02 здатний знищувати мікроорганізми і шкідників сільськогосподарських культур, тому його використовують для обкурювання овочесховищ і з метою перевезення ягід і фруктів. Сірчистий газ знебарвлює багато природних фарб, тому з його допомогою вибілюють солому, шовк, вовну та інші матеріали. Застосовують його також для консервування фруктів і ягід та як дезінфікувальний засіб (для знищення плісені у підвалах, льохах, винних бочках, бродильних чанах).


Фізіологічна дія

Оксид сульфуру (IV) S02 токсичний. Невелика концентрація його у повітрі викликає подразнення слизових оболонок дихальних органів і очей. Тривала дія навіть малих концентрацій оксиду сульфуру (IV) призводить до виникнення у людини бронхіту, гастриту та інших хвороб у тому числі, можливо, й раку легенів. Оксид сульфуру (IV) S02 вважається найнебезпечнішим для здоров'я людини, оскільки викликає загальне ослаблення організму і у поєднанні з іншими забрудниками спричинює скорочення середньої тривалості життя.


Вплив на навколишнє середовище

Діоксид сульфуру S02 один з основних забрудників повітря, він отруює навколишнє середовище.

Звідки ж береться діоксид сульфуру S02 у повітрі?

Природним джерелом S02 є окиснення сірководню H2S атмосферним киснем й озоном:

2H2S + 302 = 2SO2 + H2O H2S + O3 = SO2 + Н20

Основними антропогенними джерелами діоксиду сульфуру S02 є спалювання палива, виплавляння металів (димові гази), робота автомобільного транспорту (вихлопні гази).

Діоксид сульфуру S02, потрапляючи у повітря, викликає утворення «кислотних дощів», шкідливих для усього живого.

Як же утворюют