Який обєм повітря ( н. у. ) потрібно використати для спалювання суміші, що містить 0,2 моль

метанолу і 0,6 моль етанолу?

Ответы на вопрос

Отвечает Лукоянов Колян.
 0.2моль      х
CH3OH  + 2O2 = CO2 + 2H2O 
 1 моль     2*22.4л
х=0.2*2*22,4= 8,96л 

 0.6 моль       у
2С2H5OH + 7O2 = 4CO2 + 6H2O 
2 моль        7*22,4л 

у= 0,6*7*22,4 / 2 = 47.04л

V(O2)= 47.04+8.96= 56л
Об.єм повітря = 56*5= 280 л