До барій хлориду масою 20,8 г долили натрій сульфат масою 16 г. Обчисліть масу утвореного осаду.


Ответы на вопрос

Отвечает Гедзун Вова.
Пишемо реакцію
BaCl2 + Na2SO4 = BaSO4 + 2NaCl
Рахуємо кількість речовини барій хлориду
n = m / M = 20.8 / 208 = 0.1 моль
Рахуємо кількість речовини натрій сульфату
n = m / M = 16 / 142 = 0.11 моль
Обрахунки ведемо по барій хлориду, бо він витрачается повністю
За рівнянням реакції барій сульфату стільки ж як і барій хлориду, тобто 0.1 моль
Рахуємо масу барій сульфату
m = n * M = 0.1 * 233 = 23.3 г
Отвечает Любимова Елена.
.............................................................