При взаємодії 12 г двовалентного металу з хлоридною кислотою виділилось 11.2л водню


Ответы на вопрос

Отвечает Некрасов Паша.
Дано:
m(Me)=12 r
V(H2)=11,2 л
Знайти:
Ме-?

n(H2)=V(H2)/Vm = 11.2 л/22,4 л/моль = 0,5 моль

Me + 2HCl = MeCl2 + H2
З рівняння реакції бачимо, що n(Me)=n(H2)
n(Me)=0.5 моль
Знаходимо масу 1 моль металу:
12 г - 0,5 моль
х г  -  1 моль
х=24 г
За Періодичною системоюелементів Д.І. Менделєєва знаходимо елемент з масою 24, це Магній.
Відповідь: Магній Mg