Яка маса Натрію вступила в реакцію з ортофосфатною кислотою якщо у результаті реакції виділилося

6,72 л воднюпожалуста срочно

Ответы на вопрос

Отвечает Кивель Никита.
Будемо вважати, що утворюється середня сіль
Пишемо реакцію
6Na + 2H3PO4 = 2Na3PO4 + 3H2
Рахуємо кількість речовини водню n = V/Vm = 6.72/22.4 = 0.3 моль
За рівнянням реакції бачимо, що натрію втричі більше ніж водню, отже натрію 0.3*3 = 0.9 моль.
Рахуємо масу натрію m = n*M = 0.9*23 = 20.7 грам
Відповідь: 20.7 грам.