Определите молекулярную формулу вуглеводню если при сжигании 1.12г этого вуглеводню получилось

1.792л углекислого газа (н.у.) 1.442 воды, а относительная плотность за гелием 28 (с8h18)

Ответы на вопрос

Отвечает Латышева Тамара.
1.Знаходимо масу вуглеводню:m(CxHy)=DHe * 4=28*4=112  2.Знаходимо масу Гідрогену у воді за пропорцією:18 г H2O містить 2 г Гідрогену,                                                                             а 1,44 г ______x г, де х=2*1,44/18=0,16г(це така маса Гідрогену у речовині). 3.Тепер знайдемо масову частку Гідрогену у речовині(знову за пропорцією): маса всієї речовини 1,12 г - це 100%,а маса Гідрогену  0,16 г________y %,де y=0,16*100/1,12=14,28%(w) 4.А  кількість атомів Гідрогену  у  речовині  знаходимо за формулою: n(Н)=Mr(CxHy)*w(H)/Ar(H)*100%=112*14,28/1*100=165.Масова  частка  Карбону у речовині-це різниця між 100% і масовою часткою Гідрогену,тобто 100-14,28=85,72%6.Кількість атомів Карбону у речовині знаходимо за типовою формулою,але Ar(C)=12,тобтоn(C)=Mr(C)*w(C)/Ar(C)*100%=112*85,72/12*100%=8 А значить формула речовини:C8H16