Внаслідок взаємодії 20.4 г цинку з 204 г розчину сульфатної кислоти відповідно до реакції Zn +

H2SO4 = ZnSO4 + H2 виділилось 3.49 л газу. Визначте, яка кількість речовини цинку не прореагувала.

Ответы на вопрос

Отвечает Хідюк Максим.
V(H2)=V/Vm=3,49/22,4=0,16 моль
по уравнению тогда цинка тоже прореагирует 0,16 моль
m(Zn)=v*M=0,16*65=10,4 г прореагировало
20,4-10,4=10 г цинка не прореагировало.
v(Zn)=10,65=0,15 моль цинка не прореагировало.