Обчисліть масу гліцеролу що прореагував з надлишком металічного натрію якщо під час реакції

утворився водень об'ємом 13.44л(н.у)

Ответы на вопрос

Отвечает Malikov Same.
2C3H5(OH)3+6Na=2C3H5(ONa)3+3H2

n(H2)=13.44/22.4=0.6 моль
2/3n(H2)=n(C3H5(OH)3)=0.4 моль
m(гліц.)=0.4 моль * 92 г/моль = 36.8 г