При спалюванні 1,84 г органічної речовини утворюється 3,36 л оксиду карбону(ІV) і 1,44 г води.

Молярна маса речовини 92 г/моль. Визначити молекулярну формулу сполуки.

Ответы на вопрос

Отвечает Григоряк Антон.

СхНуОz =(+О2 спалювання)= хСО2 + (у/2)Н2О
n=m/M; n(CxHyOz)= 1,84/92 = 0,02 моль
n=V/Vm; n(CO2)= 3,36/22,4= 0,14 моль     ------------!!!!!!!!!!!опечатка!!!!!!!!!
n(H2O)= 1,44/18 = 0,08 моль
х = n(CО2)/n(реч.) = 0,14/0,02 = 7
 у=2n(H2О)/n(реч)=0,08*2/0,02=8

n(C):n(H)= 7:8
М(С7Н8) = 12*7 + 8 = 92 г/моль   -   це толуен
z=0 оксигенунемає

P.S в задачі невелика неточність в об'ємі (повинно бути 3,136 л) тоді все зійдеться