Құрамында 30% қоспасы бар 550 г әктастан алынған кальций оксидінің массасы: А) 107,3 г Б)315,4 г С)

102,5 г D) 410,3 г Е) 215,6 г Өтінемін, дұрыс жауабын айтыңыздаршы?

Ответы на вопрос

Отвечает Лошаков Янис.
W(CaCO3)=100%-30%=70%
m(CaCO3)=70%*550г/100%=385г
M(CaCO3)=100г/моль
M(CaO)=56г/моль

385г          Хг
CaCO3=CaO+CO2
100г         56г

m(CaO)=Х=56*385/100=215,6г 

ЖАУАБЫ ((((Е))))