Обчисліть маси цинк оксиду і хлоридної кислоти з масовою часткою НСl 5 %, необхідних для добування

цинк хлориду масою 13,64 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Чуйко Валентина.
ZnO+2HCl=ZnCl₂+H₂O
M(ZnO)=81
M(HCl)=36
M(ZnCl₂)=135
n(ZnCl₂)=m\M=13,64\135=0,1 моль
n(ZnO)=0,1 моль
n(HCl)=0,2 моль
m(ZnO)=0,1*81=8,1 г 
m(HCl)=0,2*36=7,2 г чистого в-ва кислоты
7,2\5*100=144 г р-ра кислоты