До розчину аргентум нітрату масою 8,5 г з масовою часткою його 0,4 долили розчин ортофосфатної

кислоти в надлишку. Яка речовина впала в осад і яка її маса?

Ответы на вопрос

Отвечает Харисов Георгий.
Дано:
m(p.AgNO3)= 8,5 r
ω(AgNO3) = 0.4
+H3PO4
Знайти:
m(Ag3PO4)-?
m(AgNO3) = 8,5 г*0,4 = 3,4 г
M(AgNO3)=  170 г/моль
n(AgNO3) = 3,4 г/170 г/моль = 0,02 моль
M(Ag3PO4)= 419 г/моль
Складаємо РХР:
3AgNO3 + H3PO4 = Ag3PO4 + 3HNO3
З РХР бачимо, що n(Ag3PO4)=1/3n(AgNO3)
n(Ag3PO4) = 1/3*0.02 моль = 0,0067 моль
m(Ag3PO4) = n*M = 0,0067 моль*419 г/моль = 2,8 г
Відповідь: 2,8 г