Обчисліть масу оцтової кислоти витраченої на реакцію з розчином натрій гідроксиду масою 120г з

масовою часткою лугу 25%

Ответы на вопрос

Отвечает Неробов Демьян.
Пишемо реакцію
CH3COOH + NaOH = CH3COONa + H2O
Рахуємо масу натрій гідроксиду
m(NaOH) = w * m(розчину) = 0.25 * 120 = 30 г
Рахуємо кількість речовини гідроксиду натрію
n = m / M = 30 / 40 = 0.75 моль
За рівнянням реакції n(CH3COOH) = n(NaOH) = 0.75 моль
Рахуємо масу оцтової кислоти
m = n * M = 0.75 * 60 = 45 г