Для спалювання двовалентного металу масою 54,8 г витратили кисень об`ємом 4,48 л (н.у). Визначте

метал.

Ответы на вопрос

Отвечает Котова Юля.
N(O2) = 4,48 л/22,4 л/моль = 0,2 моль
2Ме + О2 = 2МеО
З рівняння реакції бачимо, що n(Me)=2n(O2)
n(Me)=2*0.2 моль = 0,4 моль
М(Ме) = 54,8 г/0,4 моль = 137 г/моль
За допомогою ПСХЕ знаходимо хімічний елемент з відносною масою 137, це Барій
Відповідь: Барій