Допоможіть, будь-ласка Обчисліть об'єм розчину сульфатної кислоти з масовою часткою розчину 18%(

густина 1,127г\мл) , необхідного для розчинення 39 г алюміній гідроксиду.

Ответы на вопрос

Отвечает Крутик Марина.

Дано:                                                     

m (Al(OH)3) = 39 г           

w р-ра(H2SO4) = 18 %

 ρ р-ра (H2SO4) = 1,127 г \ мл

Найти:

V р-ра(H2SO4)

Вычислим массу серной кислоты:

39 г                  х г

2Al(OH)3  + 3H2SO4 =  Al2(SO4)3 +  6H2O 

156 г              294  г

39  г   ---   х г

156 г  ---  294 г

х = 39 г ∙ 294 г\156 г = 73,5 г

Вычислим массу раствора серной кислоты:

m(р-ра) H2SO4  = m(H2SO4) ∙100%\ w(р-ра) H2SO4  

m(р-ра) H2SO4  = 73,5 г ∙ 100%\18% = 408,3 г

m(р-ра) H2SO4  = ρ р-ра (H2SO4) ∙ V(H2SO4)

V(H2SO4) = m(р-ра) H2SO4  \ ρ р-ра (H2SO4) =  408,3 г\1,127 г \ мл = 362,3 л

Ответ: Vр-ра(H2SO4) =  362,3 л