Обчисліть об'єм водню (н.у), який виділиться внаслідок взаємодії розчину оцтової кислоти масою 50 г

з масовою часткою розчиненої речовини 10% і магнієм.

Ответы на вопрос

Отвечает Кабанов Данил.
M(p)=50 г
w=0,1

2CH₃COOH + Mg  =  (CH₃COO)₂Mg + H₂↑

m(a)=m(p)w  масса кислоты

по уравнению реакции
V(H₂)/V₀ = m(a)/(2M(a))

V(H₂)=V₀m(p)w/(2M(a))

V(H₂)=22,4л/моль*50г*0,1/(2*60г/моль)=0,933 л