При спалюванні 10 г речовини утворилось 27,5 г СО2 і 22,5 г Н2О. Відно- сна густина речовини за

киснем дорівнює 0,5. Визначити формулу речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.
Mr(CxHy= 0,5 *32 =16
 10                  27,5      22,5
СхНу + О2 = СО2 + Н2О
16                      44      18
 
10/16 :  27,5/44  :  22,5/18      делим       0,6250  :  0,6250  : 1,25  делим на 0,625
1  :  1  :  2
СхНу + О2 = СО2 + 2Н2О        получили СН4 метан

Отвечает Сазонов Дмитрий.
CO2 - C
27.5/44=x/12
x=7.5
H2O - 2H
22.5/18=x/2
x=2.5
О отсутствует
12x:y=7.5:2.5
0.625:25=1:4
CH4 - простейш
M(CH4)=16
D=x/32
0.5=x/32
x=16
16/16=1
n=4
Формула так и осталась
CH4 - метан