При розчиненні у воді 15, 4 г. сплаву калію з натрієм виділилось 6, 72 л. водню. Визначте масові

частки натрію і калію в суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Бактыкожа Алишер.
Дано:
m(спл) = 15,4 г
V(H2) = 6,72 л
Знайти:
ω(Na)-?
ω(K)-?

Розв'язок.
n(H2) = V/Vm = 6,72 л/22.4 л/моль = 0,3 моль
Складаємо рівняння реакцій:
2Na+2H2O = 2NaOH + H2↑
2K+2H2O = 2KOH + H2↑
З рівнянь реакцій бачимо, що [n(Na)+n(K)]=2n(H2)
тобто, n(Na)+n(K) = 2*0,3 моль = 0,6 моль
Примемо масу Калію за х г, тоді маса Натрію складає (15,4-х) г
n(K) = m/M = х г/39 г/моль 
n(Na) = m/M = (15,4 г- х) г/23 г/моль
х/39+(15,4-х)/23=0,6
23х+600,6-39х=538,2
х=3,9 г ⇒ m(К)
m(Na) = 15,4 г - 3,9 г = 11,5 г
ω(Na) = 11.5 г/15,4 г = 0,7468 або 74,68%
ω(К) = 3,9 г/15,4 г = 0,2532 або 25.32%
Відповідь: 74,68% Na та 25,32% K