Яка кількість речовини кальцій карбонат (CaCO3) вступає в реакцію з 23.5 кг хлориднойі кислоти


Ответы на вопрос

Отвечает Мазаева Анна.

Дано:
m(HCl) = 23,5 кг
Знайти:
∨(СаСО3) - ?
Розв'язок.
M(HCl) = 35.5 г/моль = 35,5 кг/кмоль
∨(HCl) = 23,5 кг/35,5 кг/кмоль = 0,66197 кмоль = 661,97 моль
M(CaCO3) = 100 г/моль

СaCO3 + 2HCl = CaCl2 + H2O + CO2↑
З рівняння реакції бачимо, що 
∨(CaCO3) = 0,5∨(HCl)
∨(CaCO3) = 0.5×661,97 моль = 330,9859 моль
m(CaCO3) = ∨(CaCO3)×M(CaCO3)
m(CaCO3) = 330.9859 моль × 100 г/моль = 33098,59 г ≈33,1 кг
Відповідь: 33,1 кг