ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ОЧЕНЬ СРОЧНО ДАЮ 60 БАЛОВ !!!обчисліть об'єм газу(н.у),що утвориться при дії

нітратної кислоти на натрій карбонат масою 44,63г,який містить 5% домішок

Ответы на вопрос

Отвечает Доронина Лилия.

Дано
m(Na2CO3)=44.63 g
w(прим)=5%
-----------------------
V(CO2)-?
находим массу чистого Na2CO3
m(Na2CO3)=44.63 - (44.63*5%/100%)=42.4 g
42.4                                              XL
Na2CO3+2HNO3-->2NaNO3+CO2+H2O
106                                          22.4
M(Na2CO3)=106 g/mol
Vm=22.4L/mol
42.4 / 106 = X / 22.4
X=8.96 L
ответ 8.98 л

Отвечает Алиев Асиф.

Дано:
m'(Na2CO3) = 44,63 г
ω(дом.) = 5% або 0,05
Знайти:
V(CO2) - ?

m(Na2CO3) = 44,63 г - 44,63*0,05 = 42,4 г
M(Na2CO3) = 106 г/моль
n(Na2CO3) = 42,4 г/106 г/моль = 0,4 моль

Na2CO3 + 2HNO3 = 2NaNO3 + CO2 + H2O
Із рівняння слідує, що n(CO2)=n(Na2CO3)=0.4 моль
V(CO2)=n(CO2)*Vm
V(CO2) = 0,4 моль*22,4 л/моль = 8,96 л
Відповідь: 8,96 л СО2