Проста речовина масою 2,75 г, яка утворена елементом з електронною конфігурацією 1s22s22p1,

прореагувала зпростою речовиною, утвореною елементом,в ядрах атома якого на три протони більше, ніж у вищезгаданого елемента. Обчисліть масу продукту реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Шиян Макс.

Так як у  атомі першого елемента п'ять електронів,а значить п'ть протонів(останнє порядковий номер елемента),то це Бор.Другий елемент відповідно має на три протони більше,значить його порядковій номер 8 або це Оксиген.Тому реакция відбувається між простими речовинами бором і киснем:

 2,75 г                                 х г

4B+3O_2=2B_2O_3

44 г                                     140 г

При взаємодії 44 г бору утворюється його оксиду 140 г, а

при  --  //  --   2,75 г_________________________х г, звідки

х=2,75*140/44=8,75 г