Помогите пожалуйста!!! 1.Визначте молекулярну формулу насиченого одноатомного спирту, відносна

молекулярна маса якого 32. 2. Обчисліть масу етанолу, який прореагував із натріем кількістю речовини 1, 75 моль.

Ответы на вопрос

Отвечает Рогожкин Егор.
1)Формула- СНОН    находим массу -(ОН)=16+1=17 на карбон и гидроген приходится-32-17=15 карбон входит раз на водород-15-12=3
 формула СН3ОН- метанол
2) уравнение находим массу этанола m(C2H5OH)=12*2+1*5+16+1=46
 х гр            1,75 моль
2С2H5OH+2Na=2C2H5ONa+H2
2*46          2моль

хгр-----------------------------1,75моль
92гр-------------------------2моль
х=1,75*92/2= 80,5 грамм спирта