Обчисліть масу естеру, що утворився унаслідок реакції 10% пропанової кислоти масою 370 г з

метанолом, якщо відносний вихід естеру 85%.​

Ответы на вопрос

Отвечает Донецкая Виктория.

Для обчислення маси естеру, який утворився в реакції, спочатку визначимо масу пропанової кислоти (CH3CH2COOH) і метанолу (CH3OH), які брали участь у реакції.

Маса пропанової кислоти (CH3CH2COOH) = 10% від 370 г = 0.10 * 370 г = 37 г

Маса метанолу (CH3OH) = Загальна маса (370 г) - Маса пропанової кислоти (37 г) = 333 г

Тепер можна обчислити масу естеру, який утворився у реакції. За умовою відносний вихід естеру становить 85%.

Маса естеру (CnH2nO) = 85% від загальної маси = 0.85 * (Маса пропанової кислоти (37 г) + Маса метанолу (333 г)) = 0.85 * (37 г + 333 г) = 0.85 * 370 г = 314.5 г

Отже, маса естеру, який утворився у реакції, становить 314.5 г.