1. Складіть рівняння окисно-відновних реакцій за наведеними схемами, використавши метод

електронного балансу.в) Ag + HNO3 (розб.) → AgNO3 + NO + H2O;г) Zn + HNO3 (конц.) → Zn(NO3)2 + NO2 + H2O.​

Ответы на вопрос

Отвечает Иночкина Снежана.

Ответ:

Объяснение:

3Ag + 4HNO3 = 3AgNO3 + NO + 2H2O

Ag(0) -1e = Ag(+)     3   ок-ие

в-ль

N(+5) +3e = N(+2)   1    в-ие

ок-ль

Zn + 4HNO3 = Zn(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O

Zn(0) -2e = Zn(+2)   1    ок-ие

в-ль

N(+5) +1e = N(+4)     2     в-ие

ок-ль