На кальцій карбонат кількістю речовини 0.1 моль подіяли надлишком хлоридної кислоти. яка маса,

об'єм та кількість речовини карбон (4 ) оксиду виділиться будь ласкаааа​

Ответы на вопрос

Отвечает Быков Виктор.

Ответ:

Объяснение:

  0,1 моль                                              Х г, Х л

 CaCO3       +     2HCl   =    CaCl2   +   CO2   +   H2O

n=1 моль                                               n=1 моль

                                                            М=44 г/моль

                                                            m=44 г

0,1 моль  СаСО3   -   Х г  СО2

  1 моль   СаСО3   -  44 г  СО2

m(CO2) = 0,1 * 44 / 1 = 4,4 г

n(CO2) = m / М = 4,4 г / 44 г/моль = 0,1 моль

V(CO2) = Vm *n = 22,4 л/моль * 0,1 моль = 2,24 л