У водному розчині натрій сульфату кількість речовини натрій сульфату становить 1 моль обчисліть

масу в грамах глауберової солі використовуваної для виготовлення цього розчину.

Ответы на вопрос

Отвечает Потапов Илья.

Ответ:

Використали 161 г глауберової солі для виготовлення цього розчину.

Объяснение:

Na₂SO₄ * 10H₂O -> 2Na⁺ + SO₄⁻² + 10H₂O

M(Na₂SO₄ * 10H₂O) = 2 * 23 + 32 + 64 + 10 * (2 + 16) = 46 + 32 + 64 + 180 = 322 г/моль

Складемо пропорцію, де х - маса глауберової солі:

х       - 1 моль

322  -  2 моль

х = 322 * 1 / 2 = 322 / 2 = 161 г

Відровідь: m(Na₂SO₄ * 10H₂O) = 161 г.