Унаслідок пропускання вуглекислого газу крізь розчин барiй гідро ксиду масою 285 г з масовою

часткою розчиненої речовини 12% до були 37,43 г барій карбонату. Обчисліть відносний вихід цієї солі​

Ответы на вопрос

Отвечает Зимина Маша.

m(р-ну) = 285 g

W(Ba(OH)2) = 12%

m(BaCO3 практ.) = 37.43 g

η(BaCO3) - ?

m(Ba(OH)2) = 0.12 * 285 = 34.2 g

n(Ba(OH)2) = 34.2 / 171 = 0.2 mol

0.2 mol                    x mol

Ba(OH)2 + CO2 = BaCO3 + H2O

1 mol                        1 mol

1:0.2 = 1:x

x = 0.2

m(BaCO3 теоритич.) = 0.2 * 197 = 39.4 g

η(BaCO3) = 37.43 / 39.4 = 0.95 = 95%

Ответ: 95% .