Алкан масою 22г за нормальних умов займає об'єм 11,2л. Назва цієї сполуки: -пропан-пентан-бутан

-гексан ​

Ответы на вопрос

Отвечает Пономаренко Макс.

Ответ: Пропан

Объяснение:

Знайдемо кількість алкану:

n = V / Vm = 11,2 л / 22,4 л/моль = 0,5 моль

Знайдемо молярну масу:

M = m / n = 22 г / 0,5 моль = 44 г/моль

Формула алкану - CₙH₂ₙ₊₂ , тож молярна маса дорівнює 12n + 2n + 2 = 14n + 2

(Тут можна або підставляти числа 3, 4, 5, 6 до n, або скласти рівняння. Я напишу другий спосіб.)

Складемо рівняння:

14n + 2 = 44

14n = 42

n = 3

Формула: C₃H₈

Відповідь: Пропан