Варіант I 1. Про кисень як просту речовину йдеться в реченні: а) кисень входить до складу

повітря; б) крейда — складна речовина, що містить Оксиген. 2. У III періоді, V групі, головній підгрупі знаходиться хімічний елемент: a)Y; 6) In; в) P. 3. Закінчіть речення Розчин це… Розчинник це … 4. Із запропонованого переліку виберіть формули простих речовин:Fe(OH)3, Au, N2, H2S, F2, HC1, P205, S8, PbS, C, ZnO, Mg. 5.Обчисліть валентності елементів у їх сполуках з Оксигеном: a) Ag20; б) С1207; в) Сг03; г)СаО; Д) С02; е) As205. 6.Сума коефіцієнтів у рівнянні реакції KClO3= KCl + O2 дорівнює А) 5 Б)7 В) 9 Г) 11 7.Охарактеризуйте фізичні та хімічні властивості кисню. 8.Обрахуйте масові частки елементів в даній сполуці HNO3 . 9. Розставте коефіцієнти в рівнянні реакції: a) Al + S-> A12S3 б) AlCl3+ NaOH-> Al(OH)3+NaCl 10. Складіть рівняння реакцій: а) S + О2 → б) Н2S + О2 → в) Fe + О2 → 11. Здійсніть ланцюжок перетворень за схемою: Mn→ MnО→ MnО2 12. Обчисліть масову частку солі в розчині, одержаному в результаті розчинення 150 г солі у 400 г води.

Ответы на вопрос

Отвечает Гаевец Сергей.

Ответ:

Объяснение:

1 -A

2- B (Р-фосфор)

3- Розчин - це однорідна суміш двох або більше речовин. Його називають однорідною сумішшю, оскільки склад рівномірний по всьому розчину. Компоненти розчину в основному мають два типи - розчинені речовини та розчинник.

Розчинник – це компонент розчину, агрегатний стан якого під час утворення розчину не змінюється.

4-Au N2 F2 S8 C Mg

5-AG(|)O, Cr(|||)O, C(|V)O2, Ca(||)О, As( V )O5, Cl(V||)O7

6- Б

7-:

Фізичні властивості

Ккисень є газом, з якого складається 21% повітря.

Кисень не має ні кольору, ні смаку, ні запаху.

Може розчинятися в органічних речовинах, поглинатися вугіллям і порошками металів.

Температура кипіння кисню

становить -183 С.

Щільність кисню дорівнює 0,0014 г/см3.

Хімічні властивості: Підтримка горіння. Є окислювачем. Другий окислювач по силі серед усіх хімічних елементів.

8-Дано:

HNO3

Найти: w(H), w(N), w(O)

Решение: w(э) = Ar(э) ∙ n(э)\Mr(в-ва)

Mr (HNO3) = 1 + 14 + 16∙3 = 63

W(H) = 1 ∙ 1\63 = 0,016 или 1,6%

W(N) = 14 ∙ 1\63 = 0,22 или 22,2%

W(O) = 16 ∙ 3\63 = 0,762 или 76,2%

9.-

a) 2Al + 3S → Al2S3

б) AlCl3 + 3NaOH → Al (OH )3 + 3NaCl

10.

s+o2=so2

h2s+o2=so2+h2

2fe+o2=2feo

11.

2Mn+O2=2MnO

2MnO+O2=2MnO2

12.

Маса розчину дорівнюж

m(p-p) = m(солі) + m(Н₂О) = 150 + 400 = 550 г

Масовая частка речовини в розчині:

ω = m(солі.)/m(p-p)] * 100 = (150/550)*100 = 27,3%