Що таке вiдносна молекулярна маса та масова частка елемента у складній речовині? Як позначають ці

величини?

Ответы на вопрос

Отвечает Майер Елена.

Ответ:

Відносна молекулярна маса — це масса всієї формули, сполуки. До прикладу: H2SO4 — H2(1×2)+S(32)+O4(16×4)=98.

Масова частка, це певна частина елементу у сполуці. Щоб знайти її, потрібно атомну масу, поділити на молекулярну. Візьмемо ту саму сполуку: H2(1×2÷98)=0.02 тобто, 2%.

S(32÷98)=0.326. округлюємо до 33 по правилам математики — 0.33, або 33%.

O4(16×4÷98) — 0.65 65%.

Перевіряємо, адже масса всієї формули має становити 100%.

2+33+65=100%.

Рішення правильне.

Молекулярна маса позначається Mr (Mr)

Атомна маса позначається Ar (Ar)