СРОЧНО!! Натрій оксид розчинили у воді. В результаті реакції утворився натрій гідроксид. Зазнач

масу води, яка вступить у взаємодію з 2976 г натрiй оксидом.СРОЧНО!!!​ треба маса воды

Ответы на вопрос

Отвечает Моряков Максим.

Ответ:

Реакція між натрій оксидом (Na2O) та водою (H2O) проходить з утворенням натрій гідроксиду (NaOH):

Na2O + H2O -> 2NaOH

За хімічною реакцією один моль Na2O взаємодіє з одним моль H2O, тобто необхідно обчислити, скільки молей Na2O міститься в 2976 г (молярна маса Na2O = 61,98 г/моль):

n(Na2O) = m(Na2O) / M(Na2O) = 2976 г / 61,98 г/моль = 48 моль

Отже, для повної реакції з водою знадобиться 48 моль H2O.

Зважаючи на те, що один моль H2O має масу 18,02 г, маса води, необхідної для реакції з Na2O, буде:

m(H2O) = n(H2O) × M(H2O) = 48 моль × 18,02 г/моль = 864,96 г

Отже, для реакції з 2976 г Na2O знадобиться 864,96 г H2O.