5) Для розчинення 1,056 г твердої суміші СаСО3 i СаО з утворенням хлоридів потрібно 10 мл 2,2 М

розчину хлоридної кислоти. Обчислити склад суміші (у відсотках по масі)

Ответы на вопрос

Отвечает Столпак Данил.

Відповідь:Спочатку знайдемо кількість речовини (моль) кожної з компонентів у твердій суміші:

мм(CaCO3) = 1,056 г

мм(CaO) = мм(CaCO3) = 1,056 г

м(CaCO3) = мм(CaCO3) / M(CaCO3) = 1,056 г / 100,09 г/моль = 0,010553 моль

м(CaO) = м(CaCO3) = 0,010553 моль

У реакції розчинення CaCO3 та CaO у HCl утворюється CaCl2:

CaCO3 + 2HCl → CaCl2 + CO2 + H2O

CaO + 2HCl → CaCl2 + H2O

Таким чином, кількість молей CaCl2, яка утворюється, дорівнює кількості молей CaCO3 та CaO:

м(CaCl2) = 2 × м(CaCO3) + 1 × м(CaO) = 2 × 0,010553 моль + 1 × 0,010553 моль = 0,031659 моль

Тепер знайдемо кількість розчину HCl, який необхідно для розчинення усієї суміші:

n(HCl) = M(HCl) × V(HCl) = 2,2 М × 0,01 л = 0,022 моль

Оскільки для розчинення суміші необхідно 0,022 моль HCl, а в кожній молі HCl утворюється 1 моль CaCl2, то маса CaCl2, яка утворюється, дорівнює:

м(CaCl2) = n(HCl) = 0,022 моль

Тепер можемо знайти відсотковий склад кожної з компонентів суміші:

%CaCO3 = м(CaCO3) / м(суміші) × 100% = 0,010553 моль / (0,010553 моль + 0,010553 моль) × 100% = 50%

%CaO = м(CaO) / м(суміші) × 100% = 0,010553 моль / (0,010553 моль + 0,010553 моль) × 100% = 50%

Отже, склад суміші за масою складається на 50% з CaCO3 та на 50% з CaO.

Пояснення:павпва