27. (B9-122-36) Во сколько раз возрастет скорость прямой реакции, если в реакции HCl + O2(r) -

Cl2(r) + H2O концентрацию кислорода увеличить в четыре раза, а концентрацию НСl уменьшить в два раза? A) 1/5 B) 5/2 C) 1/4 D) 1/8 ​

Ответы на вопрос

Отвечает Сорокина Даша.
Запишемо вираз швидкості прямої реакції умовного виду:

$v=k[HCl][O_2]$

Де $k$ - коефіцієнт швидкості, $[HCl]$ та $[O_2]$ - концентрації реагентів.

Згідно з умовою задачі:

$[HCl]'=\dfrac{[HCl]}{2}$ та $[O_2]'=4[O_2]$

Треба знайти, во сколько раз збільшиться швидкість реакції, тобто $\dfrac{v'}{v}$.

Підставимо нові значення концентрацій у вираз для $v'$:

$v'=k\left(\dfrac{[HCl]}{2}\right)(4[O_2])=2k[HCl][O_2]$

Розділимо $v'$ на $v$:

$\dfrac{v'}{v}=\dfrac{2k[HCl][O_2]}{k[HCl][O_2]}=2$

Отже, швидкість реакції збільшиться у 2