який об'єм ( н.у.) сульфур діоксиду можна одержати з 0 5 т руди масова частка сульфуру в якій

становить 15 процентов

Ответы на вопрос

Отвечает Шайн Рома.

Для вирішення цього завдання потрібно виконати кілька кроків.

Крок 1: Розрахунок маси сульфуру в руді.

Масова частка сульфуру в руді становить 15%. З руди масою 0,5 т (або 500 кг), маса сульфуру може бути розрахована як:

маса сульфуру = 15% × маса руди

маса сульфуру = 0,15 × 500 кг

маса сульфуру = 75 кг

Крок 2: Розрахунок об'єму сульфур діоксиду (SO2) на нормальних умовах (н. у.).

Молекулярна маса сульфур діоксиду (SO2) дорівнює 64 г/моль.

За наявною масою сульфуру 75 кг, можна розрахувати кількість речовини сульфур діоксиду в молях:

кількість речовини SO2 = маса сульфуру / молекулярна маса SO2

кількість речовини SO2 = 75 кг / 64 г/моль

Крок 3: Розрахунок об'єму сульфур діоксиду (SO2) на нормальних умовах (н. у.).

Об'єм сульфур діоксиду на нормальних умовах визначається в стандартних умовах (0 градусів Цельсія і 1 атмосферного тиску) і становить 22,4 л/моль.

Об'єм сульфур діоксиду на нормальних умовах (н. у.) можна розрахувати, використовуючи отриману кількість речовини в молях:

об'єм SO2 (н. у.) = кількість речовини SO2 × об'єм на 1 моль

об'єм SO2 (н. у.) = кількість речовини SO2 × 22,4 л/моль

Підставляючи значення кількості речовини SO2, отриманого на кроці 2, отримуємо:

об'єм SO2 (н. у.) = (75 кг / 64 г/моль) × 22,4 л/моль

Объяснение:.

Отвечает Еловиков Серёжа.

1 моль сульфуру реагує з 1 моль кисню і утворює 1 моль діоксиду сульфуру.

Молярна маса сульфуру - 32 г/моль, тому маса сульфуру, що міститься в 0,075 т (75 кг) становить:

75 кг / 32 г/моль = 2343,75 моль

Отже, з 0,5 т руди можна одержати об'єм (нормальних умовах) діоксиду сульфуру, який дорівнює об'єму 2343,75 моль:

V = n * Vm = 2343,75 моль * 22,4 л/моль = 52 496,5 л

Отже, об'єм (н.у.) сульфур діоксиду, який можна одержати з 0,5 т руди, становить 52 496,5 л.