До 120г розчину солі з масовою часткою 15% додали 80мл води.Визначте нову масову частку отриманого

розчину​

Ответы на вопрос

Отвечает Коробова Лиза.

Початкова маса солі в розчині:

m1 = 120 г

Масова частка солі в початковому розчині:

p1 = 15% = 0,15

Маса розчину в початковому стані:

m = m1 / p1 = 120 г / 0,15 = 800 г

Після додавання 80 мл води до розчину його маса залишається незмінною, а маса солі зменшується:

m2 = m1 = 120 г

m(води) = 80 мл = 80 г

Тоді масова частка солі в кінцевому розчині буде:

p2 = m2 / (m2 + m(води)) = 120 г / (120 г + 80 г) ≈ 0,6 = 60%

Отже, нова масова частка отриманого розчину становить 60%.