Помогите с химией Смесь этана и этилена объёмом 1 л обесцветила бромную воду, массой 200 г с

массовой долей 2,4%. Определите массовую долю этана в смеси.

Ответы на вопрос

Отвечает Высоцкий Игорь.

Ответ:

Масса бромной воды в растворе составляет 200 г, а массовая доля бромной воды в растворе равна 2,4%. Таким чином, маса суміші етану та етилену дорівнює 200 г / 0,024 = 8333,33 г.

Позначимо масу етану в суміші як m, а масу етилену як M. Тоді можна записати два рівняння: m + M = 8333,33 г (рівняння мас) та m/30 + M/28 = 1 (рівняння мольних часток, де 30 та 28 - молярні маси етану та етилену відповідно).

Розв'язуючи ці рівняння, знаходимо, що масова доля етану в суміші становить 70,2%.