змішали 250г розчину солі з масовою часткою 15% і 120г розчину цієї ж солі з масовою часткою 10%.

Яка масова частка солі в утвореному розчині?​

Ответы на вопрос

Отвечает Демидов Максим.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁(р-ну) = 250 г

w₁(солі) = 15 % або 0,15

m₂(р-ну) = 120 г

w₂(солі) = 10 % або 0,1

Найти: w₃ - ?

Знайдемо масу солі у першому і другому розчинах:

m₁(солі) = m₁(р-ну) * w₁(солі) = 250 * 0,15 = 37,5 г

m₂(солі) = m₂(р-ну) * w₂(солі) = 120* 0,1 = 12 г

Яка маса солі в одержаному розчині:

m₃(солі) = m₁(солі) + m₂(солі) = 37,5 + 12 = 49,5 г

Яка маса одержаного розчину:

m₃(р-ну)  = m₁(р-ну)  + m₂(р-ну) = 250 + 120 = 370 г

Обчислимо масову частку солі в утвореному розчині:

w₃ = m₃(солі)/m₃(р-ну) * 100% = 49,5/370 * 100% = 13,38%