До розчину фосфорної кислоти масою 195 г із масовою часткою 0,35 додали натрій. Обчисліть об*єм

газу, що утворився.

Ответы на вопрос

Отвечает Валиуллина Аделина.

Дано:

m(H3PO4) = 195 г

w(H3PO4) = 0,35

Найти:

V(H2) - ?

Решение:

6Na + 2H3PO4 => 2Na3PO4 + 3H2

m(в-ва)=m(р-ра)×w

m(в-ва H3PO4) = 195 × 0,35 = 68,25 г

n=m/M

M(H3PO4) = 3 × 1 + 1 × 31 + 4 × 16 = 98 г/моль

n(H3PO4) = 68,25 / 98 = 0,696 моль

n = 0,696 ÷ 2 = 0,348 моль

n(H2) = 0,348 × 3 = 0,072 моль

V=n×Vm

Vm = 22,4 л/моль

V(H2) = 0,072 × 22,4 = 1,6128 л

Ответ: 1,61 л(округляя)