11.Розрахувати редокс-потенціал системи при титруванні розчину йоду розчином натрію тіосульфату в

точці еквівалентності.​

Ответы на вопрос

Отвечает Лызанець Миша.

Ответ:

Для розрахунку редокс-потенціалу системи потрібно знати відомості про реакції, що відбуваються між іодом та натрій тіосульфатом. Основна реакція, яка відбувається під час титрування, має наступний вигляд:

2Na2S2O3 + I2 → Na2S4O6 + 2NaI

У цій реакції іод переходить з окисного стану 0 до окисного стану +5, тоді як тіосульфат переходить з окисного стану +2 до окисного стану +6. Звідси можна скласти рівняння Нернста для цієї реакції:

E = E° - (RT/nF) ln(Q)

де E - редокс-потенціал системи, E° - стандартний редокс-потенціал, R - газова стала, T - температура, n - кількість електронів, що змінюють окисний стан, F - фарад, Q - реакційна квота.

У точці еквівалентності кількість молярів натрій тіосульфату дорівнює кількості молярів іоду. З цього випливає, що реакційна квота дорівнює 1, тобто Q = 1.

Зі стандартних таблиць можна отримати значення стандартного редокс-потенціалу для реакції:

I2 + 2e- → 2I-: E° = 0,54 В

Na2S4O6 + 2e- → 2Na+ + S2O3^2-: E° = -0,17 В

Заміняючи в формулі Нернста відповідні значення, отримаємо:

E = 0,54 - (8,31 * 298 / 2 / 96485) ln(1) - (-0,17) = 0,71 В

Таким чином, редокс-потенціал системи при титруванні розчину йоду розчином натрію тіосульфату в точці еквівалентності дорівнює 0,71 В.

Щоб розрахувати об'єм тіл

Объяснение: