Задача.  Обчислити масу і кількість молекул етину, який утворився внаслідок термічного розкладу

11,2л метану  (н.у.). Вправа.Запишіть хімічні рівняння:   а) етан + кисень (надлишок)----; б) етан + кисень (нестача)----; в)  С4Н10  + 3 Cl2----;   г) С2Н4  + Н2О----.

Ответы на вопрос

Отвечает Гунаев Бадма.
Розв'язок задачі:

Спочатку знайдемо кількість молей метану, використовуючи його об'єм та стандартні умови (н.у.):
n(CH4) = V/ Vm = 11.2/24.45 = 0.457 моль

Захід термічного розкладу метану:
CH4 → C2H2 + 2H2

Оскільки у рівнянні реакції одна молекула метану дає одну молекулу етину, то маса та кількість молекул етину будуть дорівнювати масі та кількості молекул метану, тобто:
m(C2H2) = n(CH4) * M(C2H2) = 0.457 * 26 = 11.8 г

N(C2H2) = n(CH4) * N(A) = 0.457 * 6.022 × 10²³ = 2.75 × 10²³ молекул

Відповідь: маса етину, що утворився в результаті термічного розкладу 11.2 л метану (н.у.), дорівнює 11.8 г, а кількість молекул етину дорівнює 2.75 × 10²³ молекул.

Хімічні рівняння:
а) етан + кисень (надлишок) → вуглекислий газ + вода
C2H6 + 7O2 → 2CO2 + 3H2O

б) етан + кисень (нестача) → суміш оксидів вуглецю та водню
C2H6 + 3O2 → 2CO + 3H2O

в) С4Н10 + 3 Cl2 → C4H9Cl + 3HCl

г) С2H4 + H2O → С2Н5ОН