ДАМ 100 БАЛЛОВ!! У розчин сульфатної кислоти масою 196 г з масовою часткою 20% Н2SO4 помістили

залізл масою 16,8г. Обчисліть масу одержаної солі. В раствор сульфатной кислоты массой 196 г с массовой долей 20% Н2SO4 поместили желез массой 16,8г. Вычислите массу полученной соли.

Ответы на вопрос

Отвечает Московченко Надежда.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нH2SO4) = 196 г

w(H2SO4) = 20% або 0,2

m(Fe) = 16,8 г

Найти:m(FeSO4)-?

Знайдемо масу сульфатної кислоти в розчині:

m(H2SO4) = m(р-нH2SO4) * w(H2SO4) = 196 * 0,2 = 39,2 г

Складемо рівняння:

Fe + H2SO4 → FeSO4 + H2

Знайдемо кількість речовини кожного реагента:

M(H2SO4) = 98 г/моль  М(Fe) = 56 г/моль

n(H2SO4) = m(H2SO4)/M(H2SO4) = 39,2 / 98 = 0,4 моль

n(Fe) =  m(Fe)/M(Fe) = 16,8 / 56 = 0,3 моль

З РХР бачимо, що H2SO4 в надлишку, тому розрахунок ведемо по Fe

n(FeSO4) = n(Fe) = 0,3 моль

M(FeSO4) = 152 г/моль

m(FeSO4) =n(FeSO4) * M(FeSO4) = 0,3 * 152 = 45,6 г