До заліза в якому 10% домішок додали хлоридну кислоту. Утворився газ обьемом 8,96л. Яку масу заліза

взяли для реакції​

Ответы на вопрос

Отвечает Капица Василиса.

Ответ:

Объяснение:

У цій задачі нам потрібно визначити масу заліза, яке взято для реакції, знаючи об'єм утвореного газу та вміст домішок у залізі.

Для розв'язання задачі ми можемо скористатися наступною послідовністю дій:

Визначимо кількість хлоридної кислоти, яка реагувала з залізом за допомогою балансованого рівняння реакції:

Fe + 2HCl → FeCl2 + H2

З рівняння видно, що на 1 моль заліза реагує 2 моля хлоридної кислоти, тому кількість хлоридної кислоти, яка реагувала з залізом, дорівнює:

n(HCl) = n(H2) x 2 = V/VM x 2 = 8.96/22.4 x 2 = 0.8 моль.

Знайдемо кількість заліза, яке взято для реакції, знаючи, що вміст домішок у залізі становить 10%:

n(Fe) = n(HCl)/2 = 0.4 моль (за попереднім розрахунком).

Маса заліза в грамах дорівнює:

m(Fe) = n(Fe) x M(Fe) = 0.4 x 55.85 = 22.34 г.

Отже, для реакції було взято 22.34 г заліза.