1. Гліцерол дуже часто застосовують для виготовлення косметичних та парфумерних виробів. Більшість

гліцеролу в промисловості одержують взаємодією жирів з розчином лугу. Обчисли масу гліцеролу, що можна одержати з природного жиру масою 17,8 кг, масова частка тристеарату в якому становить 97 % (М(тристеарату) = 890 г/моль). ПЖПЖПЖПЖПЖПЖПЖПЖПЖ​

Ответы на вопрос

Отвечает Кукуева Юля.

Ответ:   маса гліцерину, який можна одержати з природного жиру масою 17,8 кг із масовою часткою тристеарату 97 %, становить 595 г.

Спочатку визначимо масу тристеарату в природному жиру:

m(тристеарату) = 17.8 кг * 0.97 = 17.266 кг

Тепер можемо визначити кількість молярної маси тристеарату в природному жиру:

n(тристеарату) = m(тристеарату) / M(тристеарату) = 17.266 кг / 0.89 кг/моль = 19.43 моль

Оскільки жир містить три молекули жирних кислот, а на одну молекулу гліцерину припадає три молекули жирних кислот, то можна визначити кількість молей гліцерину в природному жиру:

n(гліцерину) = n(тристеарату) / 3 = 19.43 моль / 3 = 6.476 моль

Нарешті, можемо визначити масу гліцерину, який можна одержати з природного жиру:

m(гліцерину) = n(гліцерину) * M(гліцерину) = 6.476 моль * 92 г/моль = 595 г

Отже, маса гліцерину, який можна одержати з природного жиру масою 17,8 кг із масовою часткою тристеарату 97 %, становить 595 г.