Розрахуйте яку масу глюкози синтезує картопля і запасе в бульби, якщо за день вона поглинула з

ґрунту води масою 10,8 г, вуглекислого газу з повітря - 26,4 г. При цьому утворилося кисню масою 19,2 г. БУДЬ ЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ ДУЖЕ ТЕРМІНОВО!​

Ответы на вопрос

Отвечает Балтабаева Анель.

Ответ:

Запишемо рівняння фотосинтезу:

6CO2 + 6H2O + світло -> C6H12O6 + 6O2

З вихідних даних знаходимо, скільки молів вуглекислого газу поглинула картопля:

n(CO2) = m(CO2) / M(CO2) = 26,4 г / 44 г/моль ≈ 0,6 моль

Оскільки в рівнянні фотосинтезу на одну молекулу глюкози необхідно 6 молекулів вуглекислого газу, то кількість молей глюкози, яку синтезувала картопля, складає:

n(glucose) = n(CO2) / 6 ≈ 0,1 моль

Тепер знаходимо масу синтезованої глюкози:

m(glucose) = n(glucose) ⋅ M(glucose) = 0,1 моль ⋅ 180 г/моль = 18 г

Отже, картопля синтезувала глюкозу масою 18 г. Також вона виділила кисень масою 19,2 г, але це не є частиною глюкози – це було утворено з молекул води, які були розкладені на кисень і водень в процесі фотосинтезу.