Відносна молекулярна маса оксиду певного одновалентного елемента становить 30. Визначте цей хім.

елемент, якщо його масова частка в оксиді становить 47 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Леонова Ангелина.

Ответ:

Позначимо хімічний елемент як X. Оскільки оксид є одновалентним, то масова частка X в оксиді становить також 47%.

Отже, маса X в оксиді становить 0.47*30 = 14.1.

Молярна маса X дорівнює масі 1 моля X, тому можемо визначити число молів X у оксиді:

n(X) = маса X / молярна маса X = 14.1 г / 30 г/моль = 0.47 моль.

З іншого боку, маса кисню у молекулі оксиду дорівнює 30 - маса X.

Тому, масова частка кисню у оксиді становить:

(30 - маса X) / 30 = 1 - 0.47 = 0.53

30 - маса X = 0.53*30

маса X = 0.47*30 = 14.1

30 - 14.1 = 15.9

Отже, маса кисню у молекулі оксиду дорівнює 15.9 г/моль.

Це означає, що молекулярна формула оксиду XO, і масова частка X у ньому становить 47%, тому хімічний елемент - це срібло (Ag).

Отвечает Уваров Виталя.

Відповідь:

Li2O

Пояснення:

Якщо маса всього оксиду становить 30, то 14 припадає на хімічний елемент (Mr(оксид)-Ar(O)=30-16=14). Так як елемент одновалентний, то ми маємо поділити навпіл 14(тому що Оксиген має постійну 2 валентність). 14/2 буде 7, а таку відносну атомну масу має елемент Літій Li. Тому формула звучить так: Li2O