Обчисліть температуру кипіння розчину, який складається з 18 г цукру і 180 г води. ебуліоскопічна

константа для води EH2O=0,521.

Ответы на вопрос

Отвечает Заяць Інуся.

За формулою ебуліоскопічного підвищення температури:

ΔTb = Keb * m

де ΔTb - зміна температури кипіння, Keb - ебуліоскопічна константа, m - молярна концентрація розчину.

Спочатку потрібно знайти молярну масу цукру:

m(C12H22O11) = 12 * m(C) + 22 * m(H) + 11 * m(O)

= 12 * 12.01 + 22 * 1.01 + 11 * 16.00

= 342.34 г/моль

Тепер можна знайти масову концентрацію цукру:

c(C12H22O11) = 18 г / 342.34 г/моль = 0.0525 моль/кг

Масова концентрація води:

c(H2O) = 180 г / 18.015 г/моль / 1000 г/кг = 9.989 моль/кг

Молярну концентрацію розчину можна знайти за формулою:

m = c(C12H22O11) / (c(H2O) + c(C12H22O11)) = 0.0522 моль/кг

Застосовуючи формулу ебуліоскопічного підвищення температури, отримуємо:

ΔTb = Keb * m = 0.521 * 0.0522 = 0.027 градусів Цельсія

Температура кипіння розчину становить:

Tb(розч) = Tb(вода) + ΔTb = 100 градусів Цельсія + 0.027 градусів Цельсія = 100.027 градусів Цельсія

Отже, температура кипіння розчину становить близько 100.027 градусів Цельсія.